שעוני פטק פיליפ - איכות יוקרתית ונדירה

שעוני פטק פיליפ - איכות יוקרתית ונדירה ישנו ויכוח עתיק יומין בין מעריצי יצרניות השעונים האיכותיים ברחבי העולם - לדגמיה של מי מהן ישנם יותר חיקויים וזיופים. חלק מהם טוענים כי רולקס נמצאת במקום הראשון בכמות זיופי שעוני היוקרה, אחרים טוענים כי רולקס נמצאת במקום השני וכי פטק פיליפ מקדימה אותה. אבל האמת היא, שכך או אחרת, פטק פיליפ נכללת בין חמש יצרניות השעונים המועתקות ביותר בעולם. קרא גם: ראיון "כלכליסט" - "רולקס זה לא עוד שעון, זו קטגוריה בפני עצמה"

פטק פיליפ אקוונט ג'מבו 5167: מקור - gotawatch.com/he/watches/176

למה מעתיקים ומזייפים את דגמי פטק פיליפ?

ראשית, נדירותם. כל דגם מיוצר במהדורה מוגבלת ומצומצמת, כך שמחירו של כל שעון מזויף עשוי לשלשל לכיסיו של זייפן מוצלח סכום כסף נכבד, גם אם ימכור אותו במחיר הנמוך בהרבה ממחירו של שעון מקורי.

היקף שוק זיופי שעוני היוקרה הוערך בכמיליארד דולר לשנה ולשעוני פטק פיליפ בהחלט יש חלק נכבד בסכום זה.

שנית, כמות הדגמים והקווים. היו כל כך הרבה דגמים וקווים שונים שיוצרו על ידי החברה מאז היווסדה, ולכן, לא ניתן לאפיין תכונה ספציפית אחת שתוכל להסגיר באופן מיידי כי מדובר בזיוף. כאשר אתם מתכוונים לרכוש שעון יוקרה מתוצרת זו או אחרת, נסו למצוא תמונות שלו בקטלוג או ברשת, ולהשוות ביניהן לבין השעון המוצע לכם לקניה.

במקרה של פטק פיליפ, הדבר אפילו חשוב יותר, מאחר ומאפייניהם של הדגמים השונים השתנו באופן ניכר במהלך מאתיים השנים האחרונות. איכותם, חייבים לציין, נשארה זהה וגבוהה, במשך כל תקופה זו.

מקור: instagram.com/akivagothelf

אם כך, כיצד מזהים שעון פטק פיליפ מזויף?

הרבה יותר קל לזהות פטק פיליפ מזויף, אם אתם מוכנים (ומסוגלים) לפרק אותו, אבל אנחנו מניחים שלא תהיה בידיכם ההזדמנות לשלוף לופה ומברגים, לכן, הנה מספר עצות שכדאי לזכור כאשר מנסים לזהות פטק פיליפ מזויף: אל תתעלמו מתחושת הבטן שלכם.

כאשר אתם באמת באמת רוצים משהו, זה טבעי ואנושי להתעלם מנוריות האזהרה הקטנות והאדומות שזוהרות בראשכם. אל תעשו זאת! שעון שמחירו אלפי, עשרות אלפי או מאות אלפי דולרים פשוט לא "יופיע" סתם ככה במקומות שאינם עוסקים בשעוני יוקרה באופן מקצועי, ובטח שלא במחיר זול! שעוני פטק פיליפ אינם נמכרים בבתי משכון או באיביי!

לאורך כל הבדיקה יש לזכור - שום פרט בשעוני פטק פיליפ מקוריים איננו באיכות ירודה או נעשה כלאחר יד. במידה ואתם מגלים פרט כזה, אין צורך לבדוק הלאה - מדובר בחיקוי או זיוף! כעת, אחרי שהבהרנו את הנקודה ששוללת שלושה רבעים מהזיופים והחיקויים שאתם עשויים לפגוש, שילפו זכוכית מגדלת, ובחנו את השעון.

חיקויי וזיופי פטק פיליפ לוקים בחלק גדול מאותם תחלואים בהם לוקים זיופי שעוני היוקרה של החברות האיכותיות האחרות: שגיאות כתיב, "מריחות" של אותיות, אותיות במרווחים שאינם אחידים, מיקום א-סימטרי של ה- Subdial (לוחות המשנה הקטנים שבלוח השעון הראשי). סימן מובהק נוסף הוא ציפוי זהב במקום זהב אמיתי, דבר המשפיע על משקלו של השעון המזויף וניתן לבדוק אותו גם באמצעות גירוד עדין בפינה נסתרת של השעון.

מקום נוסף בו נכשלים זייפנים הוא הכתר והכפתורים שלידו, המיוחדים לכל דגם. אלה, לעתים עשויים להיות מחוספסים במקום חלקים או מוטים מעט במקום ישרים (ולפעמים, הם חסרים לחלוטין או קיימים, כאשר הם צריכים או לא צריכים להיות בשעון בדגם המקורי). העתקים זולים של השעונים עשויים לכלול את הלוגו כשהוא מודבק על הכתר. כמו כן, תנועתו של הכתר צריכה להיות סיבובית וחלקה, ואחיזתו אמורה להיות איתנה בגוף השעון ולא מתנודדת או רופפת.

אזור נוסף לבחינה הוא רצועת השעון או צמיד המתכת. זייפנים רבים עושים שימוש בעור זול או במתכת זולה במקום בחומרים באיכות גבוהה, חיבורי צמיד המתכת לגוף השעון עשויים להיות עקומים, הצמיד עשוי להיות מחובר בפינים במקום להיות משולב בגוף השעון, אבזם רצועת השעון עשוי להיות מאיכות ירודה.

חיקויי פטק פיליפ רבים הינם עבים וקלי משקל, בעוד ששעון פטק פיליפ אמיתי צריך להיות דק למדי, אך עדיין תחושו כי יש לו משקל, כאשר אתם אוחזים בו בידכם. ברוב שעוני פטק פיליפ המקוריים נעשה שימוש בחומר הנקרא LumiNova הזוהר בחושך ומאפשר לראות את השעה גם בחושך. ישנם חיקויי פטק פיליפ בהם החומר איננו מצוי בכלל על המחוגים או סימוני השעה, באחרים, נעשה שימוש בחומר זול, אשר איננו זוהר בחושך אותו משך זמן כמו המקורי והאיכותי.

תוכלו לבדוק זאת בקלות על ידי הדלקת פנס וכיוונו לעבר פני השעון ולאחר מכן כיבויו. המספרים הסידוריים או מספרי Reference בשעוני פטק פיליפ נמצאים בתוך השעון, חקוקים על החלק הפנימי של גב השעון (caseback). בשעונים בעלי גב ספיר קריסטל, המספר הסידורי של המנגנון ומספר הקליבר עשויים להיות גלויים, אך מספר ה-Reference של השעון עדיין יימצא על החלק הפנימי של גב השעון.

שעונים מקוריים יישאו חותמת מוטבעת של חותם ז'נבה או של פיליפ פטק, בהתאם לגילו של השעון ולסוג המנגנון המפעיל אותו.

האם שעון מקורי של פטק פיליפ שווה את מחירו?

בעצם, מה רע לנו להסתפק בחיקוי זול או בזיוף מוצלח?

ראשית, גם מחירו של הזיוף המוצלח הזול ביותר של פטק פיליפ הינו גבוה בהרבה ממחירם של שעונים "פושטיים" שתוכלו לקנות בדוכנים שאינם חנויות שעונים מקצועיות ומנוסות. שנית, אם יש תחום בו האמירה "אתה מקבל את האיכות שאתה משלם עבורה" הינה מדויקת ונכונה, זהו תחום שעוני היוקרה.

נכון, אתם לא חייבים לקנות שעון יוקרה, סתם שעון טוב עשוי להראות את השעה באותה המידה, אבל כאשר מדובר בשעונים איכותיים קלאסיים (ואין ספק שפטק פיליפ עונים להגדרה זו), יכולתו של השעון להראות את השעה היא רק רכיב מזערי מהמכלול הכולל שהם מציעים לעונדים אותם.

העובדים המיומנים של גוטהלף ע. שעונים, בחנות ברחוב ויצמן 2, ת"א, ישמחו לעמוד לרשותך בייעוץ ובהתאמת שעון פטק פיליפ מקורי ואיכותי.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה