שעון זהב לנשים – בחירה על זמנית משובחת

זהב, אחד החומרים העתיקים ביותר בטבע, הוא חומר המשדר נוכחות המשולבת עם נינוחות בטוחה. כשאישה או גבר רוצים להקרין עוצמה שקטה וקלאסית – אין טוב משעון זהב כדי לעשות זאת. אם אתם מחפשים אחר מתנה משמחת ועל זמנית לאישה, שעון זהב תהיה בחירה מצוינת. כיצד בוחרים שעון זהב לנשים?

ראשית – סקירה כללית

הזהב מגיע אלינו בשלושה צבעים בולטים: זהב צהוב, זהב לבן וזהב אדום. הזהב הצהוב הוא הבחירה הקלאסית ביותר, הזהב הלבן מיועד בדרך כלל לכל מי שלא אוהבת את גווני הזהב ומעדיפה את הצבע הכסוף, אך רוצה ליהנות מהחוזק והעמידות של הזהב והזהב האדום מיועד לכל מי שאוהבת מראה מיוחד ועתיק. הזהב נמדד בקראט, כשלייצור שעונים משתמשים בדרך כלל ב- 14 או 18 קראט. היתרון המובהק של המתכת הזו, היא העובדה שהיא אינה מחלידה לעולם. בנוסף, היא גם קלה ורכה לעיבוד ומבריקה מאוד. כל אלה הופכים את הבחירה בשעון זהב לנשים לבחירה קלאסית במיוחד שכל אישה תשמח לקבל. הקפידו לברר בעדינות האם יש גוון זהב שמקבלת המתנה אוהבת במיוחד – תוכלו לגלות זאת על ידי הצצה בכף ידה, ובדיקה האם הטבעות שהיא עונדת הן בגוון כסוף, זהב צהוב או אדום.

סגנון השעון

שעוני הזהב נבדלים אלו מאלו בסגנון העיצובי המנחה אותם. שעונים רבים יעוצבו בצורה עדינה וקלאסית, השעון יהיה בצורה עגולה והרצועות יהיו דקות ועדינות – שעונים אלו מתאימים לנשים סולידיות שאינן מרבות לענוד תכשיטים, או כאלה המעדיפות תכשיטים עדינים שאינם בולטים. בנוסף, זו תהיה בחירה מצוינת לשעון המיועד לשימוש יומיומי. לצידם, ישנם שעוני זהב נועזים יותר. שעונים אלו יאופיינו בעיצוב בולט וגדול יותר, בצורה דומיננטית או מיוחדת – כמו משולש או מלבן, וברצועות יד עבות וגסות יותר. בחירה עיצובית זו נועדה למי שאוהבת תכשיטים בעלי נוכחות, אך עדיין רוצה לשמור על המראה הקלאסי המאפיין שעון זהב לנשים. אדם הרוכש שעון כמתנה, בדרך כלל יהיה אדם הקרוב מאוד למקבלת המתנה, ועל כן סביר שידע מהו הסגנון הכללי אותו היא מעדיפה.

על מיתוג ועל איכות

שוק השעונים הממותגים זוכה לעדנה תמידית כבר שנים ארוכות, ורבים הם המעדיפים לרכוש את השעון שלהם כשהוא בא מבית ממותג ויוקרתי. שעון ממותג משדר יוקרה והוא מהווה סמל סטטוס ראשון במעלה. כפריט הנענד בחלק החשוף של היד, כל אדם יכול לראות אותו ואת המותג ממנו הוא מגיע ובכך להעריך יותר את האדם העונד אותו כמי שמעריך יוקרה ומוכן לשלם עליה. אין ספק כי שעוני יוקרה רבים מצדיקים את המחיר הגבוה המוצמד אליהם, זאת בשל המנגנון האיכותי, החומרים הטובים ביותר והעיצוב הבלתי מתפשר. שעונים אלו עוברים גם בקרת איכות המבטיחה את תפקודו התקין של השעון לאורך זמן. יחד עם זאת, ישנם שעונים רבים שלא מצדיקים את המחיר הגבוה שניתן להם, והם מתומחרים כך אך ורק בשל היותם שייכים למותג יוקרתי. לצידם, נוכל למצוא שעונים איכותיים לא פחות שאינם באים מהמותגים המובילים בשוק, אך מיוצרים בסטנדרט איכותי וגבוה ועמידים לאורך שנים. לכן, בטרם תתפתו להוציא סכומים גבוהים על שעוני זהב יוקרתיים, ערכו בדיקה מקיפה גם בקרב השעונים הלכאורה פשוטים יותר. ייתכן ותהיו מופתעים לטובה.

מנגנון השעון

מנגנון השעון הוא למעשה המוח של השעון, והוא שיקבע את דיוקו ואת עמידותו לאורך שנים (כמובן שגם החומר ממנו עשוי השעון חשוב, אך היות ואנו דנים בשעוני זהב – פרמטר זה אינו רלוונטי כעת). המנגנון מורכב מחלקים קטנטנים היוצרים יחד את האפשרות לקרוא את השעה באופן מדויק. מנגנוני השעון מתחלקים לשני מנגנונים בולטים: מנגנון מכני ומנגנון קוורץ. שעונים בעלי מנגון מכני הם נפוצים יותר ונמכרים יותר, אך יחד עם זאת לעיתים אינם מדייקים במאת האחוזים. שעונים בעלי מנגון קוורץ נחשבים אמנם לנפוצים פחות, אך הם מדויקים יותר, זולים יותר (בדרך כלל), אמינים ודורשים תחזוקה פחותה משעונים בעלי מנגנון מכני.

פרקטיקה  בבחירת השעון

אם השעון הנבחר מיועד לשימוש יום יומי, והעונדת אותו אינה עסוקה במלאכת כפיים סזיפית העלולה לפגוע בשעון ובתפקודו – תוכלו לבחור כל שעון העולה על דעתכם, כמובן תוך התחשבות בסגנון הכללי של העונדת אותו. לצד זאת, אם מקבלת השעון עוסקת במלאכות ידיים העשויות להפריע לה בשימוש תקין עם השעון – בין אם מדובר בקדרית, שפית או גננת – ייתכן וכדאי לשקול לרכוש בעבורה שעון מסיבי יותר. כך או כך, רצועות השעון גם הם פרמטר חשוב. שעון שרצועותיו יהיו רופפות מדי יפריע לעונדת אותו ליהנות ממנו בנוחות. יחד עם זאת, אין דאגה – גם אם השעון גדול מדי, תמיד ניתן להצירו לגודל מפרק היד הרצוי. בנוסף, שעונים מתחלקים לשעונים אנלוגיים ודיגיטליים. שעון אנלוגי הינו שעון בעל מחוגים, האחד מצביע על השעה והשני על הדקות החולפות, ושעון דיגיטלי הינו שעון ועליו ספרות דיגיטליות המחולקות לפי שעות היום ושעות הלילה. ישנן נשים רבות המעדיפות שעון דיגיטלי מטעמי פרקטיקה ומשום שהדבר נוח להן יותר. לצידם, נוכל להיתקל גם בנשים המסתדרות מצוין בשעון אנלוגי ללא ספרות כלל, או עם ייצוג עיצובי כמו אבני חן במקום ספרות. ככלל, ניתן לומר ששתי הבחירות הן מצוינות, וכי הכל תלוי בהרגל האישה ובהעדפותיה האישיות.
השעון הינו תכשיט אישי המלווה את האישה במשך שנים ארוכות, וככזה הוא צריך להתאים לה כמה שיותר, לתאום את אופיה ואת סגנונה ולהבטיח כי הוא תואם גם את אופי העיסוק שלה. הבחירה בשעון זהב לנשים משדרת אהבה ונתינה שאין שניים להם, וחשוב לעשות את הבחירה הזו באופן מושכל ולאחר בירור מספק.
כתבות מומלצות:
חזרה לדף הבית: gotawatch.blogspot.co.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה