שעוני אודמר פיגה - היין והיינג של גבריות ונשיות

במהלך שנות השבעים אודמר פיגה זעזעה את שוק היוקרה של השעונים עם שעון ה-Royal Oak שלה. מראה הפלדה האיקוני עוצב על ידי ג'ראלד ג'נטה והיווה נקודת מפנה בהיסטוריה של שעוני אודמר פיגה.
אמנם, כמובן שישנן חברות שעונים איכות רבות, אולם אודמר פיגה בהחלט בולטת ביניהן, הן באיכות השעונים והן במיתוג שלה ושל שעוניה. סלבריטאים רבים כבר נצפו כשהם עונדים את אחד מדגמי שעוני היוקרה השוויצריים הללו, כולל ג'סטין טימברלייק, ג'יי זי, ארנולד שוורצנגר והארי סטיילס.
סדרת The Royal Oak (האלון המלכותי) אשר קרויה על שמו של עץ האלון שהגן על המלך צ'רלס השני מ"עגולי הראש" (אשר כונו כך בשל תספורתם הקצוצה) . העץ הפך לסמל של כוח והגנה, ושעון ה- Royal Oakבהחלט משקף זאת. בעידן שבו רוב שעוני היוקרה היו עשויים זהב, שעון עשוי פלדה בהחלט הצהיר על עצמאותה החשיבתית של אודמר פיגה. היא לקחה סיכון גבוה למדי, אבל תחושת העתידנות שמשרה השעון הפכה ללהיט ועד היום, הקולקציה הזו עדיין מזוהה מיד, גם על ידי מי שאינם אספנים מושבעים של שעוני אודמר פיגה.
בתחילת שנות התשעים הציגה אודמר פיגה קולקציית שעונים ספורטיבית יותר, Royal Oak Offshore. עם הקייס שקוטרו 42 מ"מ, השעון הפך לשעון הגדול הראשון בעולם. זוהי הווריאציה המוצלחת ביותר של The Royal Oak, אשר עוצבה על ידי עמנואל גואטי בן ה-22, לרגל חגיגות יום השנה ה-20 לקולקציית ה-The Royal Oak. השעונים בקולקציה אופיינו בעמידות לצלילה עד לעומק של 300 מטרים, כמו גם בשימוש בחומרים מוקשחים כפחמן וגומי.
שעוני Royal Oak Offshore שידרו גבריות בוטה ומוצהרת, ולכן, אין זה מפתיע, כי בשנת 1999 הפך ארנולד שוורצנגר לפרזנטור המושלם לשעון, כאשר ענד אותו בעת תפקידו כג'ריקו קיין בסרט "סוף העולם" (End of Days). בשנת 2003, אודמר פיגה המשיכה לפרוס על שוורצנגר את חסותה, ובסרט Terminator 3, ענד שוורצנגר את שעון Royal Oak Offshore T3 chronograph.
אודמר פיגה מעצבת שעונים מורכבים עבור נשים, כמו גם לגברים, במשך כ-130 שנים. המותג מיתג את עצמו כיצוא דופן גם בין שעוני היוקרה האיכותיים, בשל השילוב בין מצוינות בשענות לסגנון. בשנת 2015, חגגה אודמר פיגה שני עשורים לדגם האובאלי שלה, ה- Millenary. קל מאד לנחש, מדוע בשנת 1995, חמש שנים לפני תחילת המילניום החדש, זכתה הקולקציה החדשה דאז של שעוני אודמר פיגה לשם המבטיח - Millenary.
קולקציית Millenary מכילה שעונים שעוצבו במיוחד עבור גברים ונשים כאחד. אולם האם רעיון זה עדיין הגיוני היום? ברור ששעוניהם של גברים ונשים ניתנים להחלפה ביניהם, וגברים רבים כיום מעדיפים שעונים, אשר עד לפני מספר שנים, נחשבו לשעונים בגודל או בעיצוב נשי, במקביל, אף השעונים הגבריים המסורתיים המובהקים זכו לעליה בפופולאריות שלהם אצל נשים. למרות שכיום, לעתים קרובות, לא ברור שהמותג פונה אל מגדר מסוים וספציפי בעת עיצוב שעון מסוים, שעוני ה-Millenary של אודמר פיגה מכילים אלמנטים עיצוביים מסוימים אשר נוקטים בגישה מסורתית יותר לשעוני הנשים, כקוטר קטן ועדין יותר או בייזל היהלום שלהם.
יחד עם זאת, ותוך שמירה על המסורתיות והקלאסיקה במובנים רבים, קמפיין הפרסום של שעוני אודמר פיגה מ-2015 שידר את העצמאות הנועזת וההעצמה הנשית של המותג. אותם ערכים אותם מציגה ומקיימת ג'סמין אודמר, יו"ר מועצת המנהלים של אודמר פיגה - האישה היחידה אשר עומדת בראשה של חברה יצרנית שעונים גדולה.
בעקבות ההצלחה של קמפיין "There are Exceptions to Every Rule", הפכה הסופר-מודל הבלגית Anouck Lepère ל"פנים" של אודמר פיגה Anouck Lepère, כשהפעם, מעלה אודמר פיגה את ההעצמה הנשית על נס והופכת אותה לפיץ' שלה - ככל שהאישה חזקה יותר, כך גדול יותר המסתורין הנוגע אליה. מחברה שייצרה שעונים גבריים כחלק ממיתוגה במשך שנים, השתלבה מחדש אודמר פיגה ברוח העכשווית ושמה בפרונט את השעונים הסמי-נשיים שלה.
חייבים להודות, כי סדרת The Royal Oak של אודמר פיגה הייתה זו אשר השרישה את התפישה כי שעונים עשויי פלדה יכולים להיות שעונים יוקרתיים, תפישה אשר לא שלטה בדעת הקהל לפני שנת 1972. מחירו של שעון בסדרה זו, באותה שנה עלה על 10פעמים מחירו של Rolex Submariner ואף היה יקר יותר ממחירו של שעון פאטק פיליפ. תארו לעצמכם אם זה היה קורה כיום, זו בוודאי הייתה עלולה להיות התאבדות תדמיתית למותג, אבל זו לא הייתה כזו, בשנת 1972 עבור אודמר פיגה. עם העיצוב הנועז שהקדים את זמנו, בגימור שמעולם לא נראה לפני כן בשעוני פלדה, עם תמיכתם של סלבריטאים ושיווק מתוחכם, המחיר השערורייתי היה הדבר האחרון שעניין את מעריצי שעוני אודמר פיגה. אגב, כתוצאה מכך שה"תרגיל" הזה הצליח לאודמר פיגה, רולקס ומותגים אחרים החרו-החזיקו אחריה, אף הם העלו את מחירי שעוני הפלדה שלהם, ומאז, הם שומרים על רמת מחיר גבוהה ואחידה לאורך השנים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה